Health Rockies flavoured

Čisté minerály a mikroprvky


Ochucené Health Licks byly vyvinuty tak, aby pokryly potřeby koní a poníků. Healthy Lick Rockies jsou velmi atraktivní pro všechny koně díky rozmanitým příchutím a díky čistým minerálům a mikroprvkům. Tyto lizy představují velmi účinnou a nenákladnou formu doplnění minerálů a mikroprvků. Mohou být používány celý rok, ale především během letních měsíců.

 

Složení:

·       Sodík a chloridy jsou potřebné pro regulaci rovnováhy tělesných tekutin. Chronický nedostatek může vést ke omezení příjmu tekutin a krmiva a následně k dehydrataci.

·       Vápník a fosfor jsou zásadní pro zdraví kostí a zubů. Krmivo může mít nízký obsah vápníku a fosforu v závislosti na jejich využitelnosti a potřebě organizmu v období růstu, březosti a laktace.

·       Železo je důležité pro sílu koní. Je základní složkou krevního barviva hemoglobinu.

·       Kobalt je nutný pro syntézu vitaminu B12.

·       Měď je potřebná pro tvorbu vazivových tkání a pro využitelnost železa. Pícniny jsou často chudé na obsah využitelné mědi v důsledku interakce s nadbytkem molybdenu a železa. Výsledkem může být matná a bledá srst.

·       Mangan je potřebný pro rozvoj chrupavek a pro využitelnost dalších stopových prvků.

·       Selen je běžně deficitní v půdě a rostlinách a tím i v krmivech. Deficity selenu vedou k výskytu abnormalit a svalové slabosti. Selen je velmi důležitý pro enzymatické oxidačně redukční systémy.

·       Zinek je důležitý pro zdraví kůže, srsti, kostí, kopyt a vazivové tkáně.

·       Jód je složkou hormonu štítné žlázy regulujícího metabolismus a růst.

 

Dostupné příchutě:

Jablko

Mrkev

Třešeň

Česnek

Máta

 

Balení:

2kg

Attachments:
Download this file (lizy_kone_2l.jpg)Koně_lizy_letáček[ ]1508 kB