podporuje normální hladiny kobalaminu a folátu v séru u psů a koček

  • pomáhá udržovat normální hladinu kobalaminu (vitamínu B12) a folátu (vitamín B9)
    v krvi psů a koček, kteří mohou být ohroženi jejich nedostatkem
  • folát a kobalamin mají synergický vztah a jsou kofaktory v několika důležitých buněčných metabolických procesech, např. metabolická cesta, která přeměňuje aminokyselinu methionin na cystein - nezbytný krok při výrobě glutathionu, základního antioxidantu. Při nedostatku jednoho z těchto vitamínů je metabolická cesta přerušena. To vede ke zvýšení hladiny homocysteinu (hyperhomocysteinémie) v krvi a k poruše metabolické cesty methioninu.
  • obsahuje Preplex prebiotikum
  • umělá kuřecí příchuť ke zlepšení chutnosti

Bylo prokázáno, že vysoká dávka orálně podávaného kobalaminu normalizuje jeho sérové hladiny u hypokobalaminemických psů a koček.

Kobalamin je ve vodě rozpustný vitamín, který hraje důležitou roli v mnoha fyziologických procesech organismu, jako jsou buněčný metabolismus, syntéza DNA, ATP, metabolismus aminokyselin a mastných kyselin, krvetvorba a je nezbytný pro správnou funkci nervového systému.

Kyselina listová je jednoduše a snadno vstřebatelná syntetická forma folátu, což je další důležitý ve vodě rozpustný vitamín B, který je nezbytný pro syntézu a opravu DNA i RNA. Hraje klíčovou roli při buněčném dělení a růstu. Z toho vyplývá, že množící se buňky, jako jsou erytrocyty, leukocyty a enterocyty, vyžadují vysokou potřebu kyseliny listové.

Cobalaplex obsahuje Preplex prebiotikum - kombinaci 50:50 frukto-oligosacharidu (FOS) a akácie (arabské gumy). Tato kombinace poskytuje prebiotický účinek na delším úseku střevního traktu, což pomáhá podpořit zdravou gastrointestinální mikroflóru a tím přispívá k udržení optimálních hladin sérového folátu i kobalaminu.

Dávkování: Kapsle se podávají přímo do tlamy nebo se obsah zamíchá do krmiva. Pro udržení normální hladiny kobalaminu (vitamínu B12) lze dávku snížit nebo zvýšit.
Váha                                 Množství
kočky a psi do 10 kg      1/2 kapsle denně
                                nebo 1 kapsle obden
pes 10-20 kg               1 kapsle 1x denně
pes nad 20 kg             2 kapsle 1x denně


Obsah v 1 kapsli: 0,5 mg cyanocobalaminu (vitamín B12), 0,2 mg kyseliny listové (vitamín B9), Preplex prebiotik, umělá kuřecí příchuť
Balení: 60 kapslí